وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۳

فهرست کاربری

کد خبر : 453
تاریخ انتشار : 05 آبان 1393 - 18:41

بازار ارز در روزهای گذشته

 

ارز

به گزارش سایت بانک تو ، دلار روز گذشته را با کاهش و قرار گرفتن بر بهای 3214 تومان به پایان رساند که این سطح در یک ماه گذشته برای دلار بی سابقه بود.
البته دلار این سیر کاهشی را از ابتدای هفته ی گذشته استارت زد و در روز شنبه ی گذشته با کاهش تدریجی به زیر مرز 3240 تومان رفت که در این زمینه اعلام واریز 400 میلیون دلار از طلب نفتی ایران از سوی منابع هندی و اظهارات برخی از مقامهای دیپلماتیک خارجی همچون ریابکوف که رسیدن به توافق در مذاکرات را تا مهلت تعیین شده کاملاٌ ممکن دانست، موثر واقع شد.


در روز چهارشنبه 23 مهر ماه رئیس کل بانک مرکزی پیش بینی کرده بود که با خبر واریز قسط سوم و چهارم دارایی های بلوکه شده ایران، دلار با قدری کاهش روبرو خواهد شد.

در روز یکشنبه گذشته بهای دلار به همراه سایر ارزهای مهم بازار با کاهش روبرو شد و ارزش دلار به 3237 تومان رسید.
در این روز معاون اول رئیس جمهور از ایجاد امکان فروش ارز حاصل از صادرات به نرخ آزاد به نظام بانکی خبر داد.
در روز یکشنبه یورو و پوند به 4130 و 5210 تومان و درهم امارات به 886 تومان دست یافتند.

در روز دوشنبه قیمت شاخص بازار برای سومین روز متوالی با کاهش روبرو شد که کاهش دلار در روزهای اخیر ناشی از عوامل روانی و انتشار اخبار مثبت پیرامون دور هشتم مذاکرات وین بود.


در روز دوشنبه اظهار نظر عراقچی مبنی بر اینکه اگر طرف مقابل حسن نیت داشته و تاحدودی هم به ایده های ایران توجه بیشتری نشان بدهد می توانیم در موعد مقرر و تا قبل از 3 آذر به نتیجه برسیم، سبب کاهش ارزش دلار شد.


در این روز بانک مرکزی از کاهش مهلت صرافی ها برای تطبیق با دستور العمل جدید خبر داد و این در شرایطی است که در دستور العمل مصوب شورای پول و اعتبار در تاریخ 28 مرداد ماه سال جاری مهلت 6 ماه ای برای صرافی ها تعیین شده بود.

دلار معاملات خود را در روز سه شنبه در پی برخی گزارش ها از تداوم بعضی از موارد اختلافی در مذاکرات با افزایش قیمت سپری کرد. یورو نیز در این روز رشد قیمت را تجربه کرد.
در غروب روز سه شنبه ارزش دلار به 3227 تومان و پوند و یورو به 5200 و 4135 تومان رسید.

در روز چهارشنبه دلار با نوسانات کاملاٌ محدود افت اندکی را شاهد بود اما در روز پنج شنبه با افزایش قیمت بر 3226 تومان قرار گرفت که گویای افت 12 تومانی این ارز نسبت به آغاز هفته بود.


در روز چهارشنبه ارزش یورو و پوند کاهش یافت که این میزان افت در روز پنج شنبه افزایش یافت و فعالان این امر را ناشی از برابری این ارزها در سطح جهانی در برابر دلار دانستند.

به دنبال مخالفت اکثر اعضای کمیته سیاست گذاری مالی بانک انگلیس برای افزایش نرخ بهره بین بانکی در این کشور، نرخ برابری پوند در برابر دلار کاهش یافت. یورو نیز در برابر دلار به کمترین سطح در یک هفته گذشته رسید.


در روز پنج شنبه یورو بر بهای 4118 تومان و پوند و درهم امارات بر نرخ 5185 و 884 تومان آرام گرفتند.

شایان ذکر است، روند کاشی ارزها که از ابتدای هفته ی گذشته رقم خورد از ارزش دلار 37 تومان کسر و ارزش این ارز را از بالای سطح 3250 تومان به زیر 3215 تومان کشاند که کارشناسان این امر را ناشی از اخبار مثبت پیرامون دور هشتم مذاکرات وین می دانند.

منبع : سایت طلا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی