وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۲

فهرست کاربری

کد خبر : 483
تاریخ انتشار : 07 آبان 1393 - 17:43

مهمترین عامل تقویت قیمت طلا

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از پایگاه اینترنتی ماین وب، تحلیلگران اقتصادی معتقدند برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا و اعلام نتایج آن تاثیر زیادی بر چشم انداز بازار طلا در هفته ها و ماه های آینده خواهد داشت.

بر اساس این گزارش به احتمال زیاد فدرال رزرو اجرای محرک پولی را متوقف خواهد کرد و این در شرایطی است که بانک مرکزی اروپا قصد اجرای محرک پولی را برای تحریک موتور رشد اقتصادی منطقه یورو دارد.

از سوی دیگر چین زیر فشار زیادی است تا ذخایر ارزی خود را متنوع کرده و سهم دلار و یورو را در این ذخایر کاهش دهد. چین تا پایان ژوئن بیش از 3.89 تریلیون دلار ذخایر ارزی در اختیار داشته است.

چین قصد دارد برای ارتقای جایگاه یوان خود در عرصه بین المللی میزان ذخایر طلای خود را افزایش دهد. این مساله می تواند تاثیر زیادی بر رشد تقاضای فیزیکی طلا داشته باشد.

عامل موثر دیگر بر وضعیت بازار طلا رشد فزاینده تقاضای هند است. واردات طلای هند طی ماه گذشته 4 برابر شده است. شورای جهانی طلا پیش بینی کرده است که هند امسال بیش از 850 تا 950 تن طلا وارد خواهد کرد.

انجمن طلای چین نیز تقاضای واقعی طلای این کشور در سال 2013 میلادی را 2200 تن اعلام کرده که این رقم بسیار بیشتر از 1066 تن اعلام شده از سوی شورای جهانی طلا است.

منبع : ماین وب

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی