وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۳:۱۳

فهرست کاربری

کد خبر : 485
تاریخ انتشار : 07 آبان 1393 - 17:51

افزایش قیمت طلا در بلند مدت

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از خبرگزاری رسمی کویت، شورای جهانی طلا اعلام کرده است که نشانه خاصی از این مساله وجود ندارد که نرخ بهره یورو و دلار در آینده قابل پیش بینی افزایش یابد و این مساله موجب افزایش قیمت طلا در بلند مدت خواهد شد.

بر اساس این گزارش قیمت طلا هم اکنون 3.3 درصد بالاتر از ابتدای سال 2014 میلادی است و برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که قیمت طلا به زودی به کمتر از 1200 دلار در هر اونس خواهد رسید.

شورای جهانی طلا افزود : طلا هنوز تحت تاثیر شرایط اقتصادی جهان و بهبود اوضاع اقتصادی کشورهای صنعتی و به خصوص شرق آسیا کالای جذابی برای سرمایه گذاری به شمار می رود.

شورای جهانی طلا تاکید کرد: کاهش شدید قیمت طلا فرضیه ای رد شده است چرا که روند نزولی ارزش دلار یورو و پایین نگه داشتن نرخ بهره نزدیک به صفر ادامه خواهد یافت و این مساله در بلندمدت به نفع قیمت طلا خواهد بود.

به اعتقاد تحلیلگران شورای جهانی طلا قیمت طلا از اواخر سال 2013 میلادی تاکنون توانسته است در برابر فشارهای ناشی از کاهش محرک پولی فدرال رزرو ایستادگی کند و علت اصلی اینکه به کمتر از 1200 دلار نیز نرسیده همین مساله بوده است.

منبع : خبرگزاری رسمی کویت

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی