وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۵

فهرست کاربری

کد خبر : 524
تاریخ انتشار : 10 آبان 1393 - 18:03

افزایش قیمت جهانی طلا بدنبال کاهش عرضه در بلند مدت

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز ، چاک جونز رئیس شرکت معدنی گلدکورپ در واکنش به نوسانات اخیر قیمت طلا در بازارهای جهانی گفت: نباید در تحلیل های ارائه شده در خصوص قیمت طلا تنها به تحولات کوتاه مدت توجه کرد.

بر اساس این گزارش وی در ادامه ضمن اشاره به آمارهای مربوط به بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا و تاثیر آن بر قیمت طلا گفت: در تحلیل های مربوط به قیمت طلا نباید تنها به سیاست های پولی فدرال رزرو و اوضاع اقتصادی آمریکا بسنده کرد. به نظر من کاهش عرضه در بلند مدت یکی از مهمترین عوامل موثر بر افزایش احتمالی قیمت طلا خواهد بود.

وی گفت: در بخش زیادی از سال 2014 میلادی ما شاهد این بحث و جدل بودیم که فدرال رزرو آمریکا چه زمانی نرخ بهره را افزایش خواهد داد و این مساله فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

رئیس شرکت معدنی گلدکورپ تصریح کرد: به نظر من این مساله تنها تاثیر کوتاه مدت بر قیمت طلا خواهد داشت و قیمت این فلز زرد در بلند مدت تحت تاثیر کاهش عرضه از سوی شرکت های بزرگ معدنی جهان با کاهش روبرو می شود.

جونز افزود: به نظر من صنعت طلای جهان در سال 2015 میلادی میزان عرضه را کاهش خواهد داد و این مساله بی شک بر افزایش قیمت طلا موثر خواهد بود.

منبع : کیتکو نیوز

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی