وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۰

فهرست کاربری

کد خبر : 553
تاریخ انتشار : 12 آبان 1393 - 19:27

افت قیمت طلا تحت تاثیر اختلاف بین سیاست پولی بانک های مرکزی جهان

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از بلومبرگ ، قیمت طلا در حال افت برای دومین سال متوالی از سال 2000 میلادی تاکنون است. قیمت طلا سال گذشته نیز با افت شدید 28 درصدی روبرو شد و زیان و ضرر سنگینی را به سرمایه گذاران بین المللی وارد کرد.

بر اساس این گزارش "هو جون" تحلیلگر برجسته سیتیکس فیوچرز در این باره گفت: اختلاف بین سیاست های پولی بانک های مرکزی آمریکا، اروپا و ژاپن تاثیر زیادی بر افزایش ارزش دلار و افت شدید قیمت طلا داشته است.

در حالی که فدرال رزرو آمریکا اجرای محرک پولی را متوقف کرده و احتمالا قصد دارد نرخ بهره را افزایش دهد بانک های مرکزی اروپا و ژاپن قصد دارند برنامه های محرک پولی جدیدی را اجرا کنند. این مساله در نهایت به ضرر قیمت طلا و به نفع ارزش دلار بوده است.

گزارش سایت طلا می افزاید، فلسیتی امنت تحلیلگر ارشد اقتصادی ای ان زد بانک استرالیا نیز تاکید کرد که علت اصلی کاهش قیمت طلا و نقره در بازارهای جهانی افزایش ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی است.

مایکل هایف تحلیلگر ارشد موسسه سوسایت جنرال فرانسه نیز تاکید کرد که احتمال کاهش قیمت طلا به 1000 دلار در هر اونس با توجه به کاهش قیمت انرژی و افت نرخ تورم در جهان بیشتر شده است.

جفری کوری تحلیلگر برجسته گلدمن ساش نیز پیش بینی کرد که قیمت طلا تا پایان امسال به کمتر از 1050 دلار خواهد رسید.

 

منبع : بلومبرگ

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی