وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۷

فهرست کاربری

کد خبر : 61
تاریخ انتشار : 29 شهریور 1393 - 19:10

طلا قربانی سیاست های پولی بانک های مرکزی جهان شد

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از پایگاه اینترنتی مارکت اوراکل ، طلا همواره رابطه ای معکوس با ارزش دلار داشته است و هر زمان که ارزش دلار آمریکا با افزایش روبرو می شده قیمت طلا با کاهش مواجه گشته و بالعکس هر وقت که دلار با افت شدیدی همراه بوده طلا در بازارهای بین المللی درخشش بیشتری داشته است.

بر اساس این گزارش ارزش دلار آمریکا نیز تحت تاثیر سیاست های پولی بانک های مرکزی جهان به خصوص آمریکا، اروپا انگلیس و چین و ژاپن قرار داشته است. مسیر حرکتی فدرال رزرو آمریکا در شرایط کنونی به گونه ای است که محرک پولی به زودی متوقف خواهد شد و نرخ بهره نیز طی ماه های آینده افزایش خواهد یافت. این مساله فشار شدیدی را بر قیمت طلا وارد کرده و ارزش دلار را در بازارهای بین المللی ارز افزایش داده است.

ادامه نگرانی های بین المللی نسبت به وضعیت اقتصادی منطقه یورو نیز موجب شده تا بانک مرکزی اروپا با کاهش متوالی نرخ بهره قصد کاهش ارزش یورو را داشته باشد تا از این طریق قدرت رقابت اقتصادی کشورهای عضو یورو را در بازارهای بین المللی افزایش دهد.

پایان یافتن اجرای محرک پولی از سوی فدرال رزرو به معنای قطع تزریق دلار بیشتر خواهد بود و این مساله در نهایت افزایش ارزش دلار را به همراه خواهد داشت.

از سوی دیگر بانک مرکزی اروپا نیز قصد دارد به زودی محرک پولی به ارزش میلیاردها یورو را اجرا کند که این مساله موجب کاهش بیشتر ارزش یورو خواهد شد و خبر بدی برای بازار طلا به شمار می رود.

بسیاری از کارشناسان اقتصادی بر این باورند که فدرال رزرو طی سال 2015 میلادی نرخ بهره را بیش از 0.25 تا 0.5 درصد افزایش خواهد داد. تحلیلگران بازار طلا پیش بینی می کنند که قیمت طلا در شرایط کنونی به سوی رسیدن به سطح قیمتی 1180 دلاری حرکت می کند و قیمت نقره نیز همچنان در سراشیبی سقوط است.

اگر قیمت نقره سطح حمایتی 18 دلاری را بشکند قیمت این فلز به زودی به کمتر از 15 دلار نیز خواهد رسید. کاهش تقاضای فلزات گرانبها در بازارهای آسیایی به خصوص چین و هند نیز تاثیر زیادی بر افت قیمت داشته است.

منبع : سایت طلا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی