وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷

فهرست کاربری

کد خبر : 611
تاریخ انتشار : 17 آبان 1393 - 17:50

طلا با جبران کسریهای زیاد در آخرین روز کاری با افزایش رو به رو شد

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو ، در حالی که بازار طلا می رفت هفته گذشته را با کاهش کم سابقه در چند سال گذشته به پایان برساند، انتشار گزارش کار آمریکا و برآورده نشدن انتظارات به همراه افت ارزش دلار در آخرین ساعات روز جمعه ائنس طلا با رشد شدید بیش از 40دلاری مواجه شد، و هفته را به هفته افزایشی تغییر داد.

طلا در هفته ی گذشته رشد بیش از 4 دلاری را تجربه کرد که این رشد با وجود چشم انداز به شدت منفی طلا و بعد از دو هفته افت متوالی رقم خورد و اونس را به سطح 1180 دلار سوق داد.

بر اساس این گزارش، اونس طلا هفته گذشته را که با از دست دادن 59 دلار از ارزشش در روز شنبه کاسته بر روی بهای 1173 دلار متوقف شده بود و پیش بینی ها را به شدت کاهشی کرده بود، اولین روز کاری را در پی افزایش ارزش دلار و رسیدن آن به بالاترین سطح در 4 سال اخیر در کنار قیمت نفت خام با فشار بیشتری آغاز کرد که این امر افت شدید تقاضا را در پی داشت.

سقوط آزاد قیمت طلا در پی سیاستهای بانک مرکزی آمریکا، اروپا و ژاپن ایجاد شد و در حالیکه فدرال رزرو محرک پولی را متوقف و احتمالاٌ نرخ بهره را افزایش خواهد داد، بانکهای مرکزی اروپا و ژاپن قصد دارند برنامه محرک پولی جدیدی را اجرا کنند که این امر تأثیر زیادی را بر افزایش ارزش دلار و افت ارزش طلا داشت.

ادامه روند خروج طلا از صندوقهای سرمایه گذاری جهان نیز تأثیر منفی زیادی بر قیمت طلا داشت تا جائیکه ویکتور تیان پیریا تحلیلگر ارشد ای ان زد بانک افزایش قیمت را در شرایط کنونی بسیار مشکل دانست. البته این در شرایطی است که شورای جهانی طلا با توجه به افزایش هزینه های تولید طلا این روند را موقتی دانست.

بازار طلای تهران تحت تأثیر افت اونس جهانی در مسیر کاهشی قرار گرفت که رشد دلار داخل تاحدودی اثر شوک افت طلای جهانی را کمرنگ کرد.

گزارش سایت طلا می افزاید، از دست رفتن ارزش قابل ملاحظه طلا در روز چهارشنبه و سقوط آن به زیر مرز 1150 دلار، اونس 1000 دلاری را چشم انداز آینده این فلز زرد رنگ قرار داد.

تقویت دلار و ادامه رشد شاخص سهام در روز چهارشنبه اونس را به کمترین سطح در 4 سال و نیم اخیر رساند که البته برگزاری نشست شورای حکام بانک مرکزی اروپا که برخلاف انتظارها تغییر خاصی را در سیاستهای شورا در بر نداشت مانع از ریزش بیشتر ارزش این فلز زرد رنگ شد.

اما در روز جمعه انتشار آمار اشتغال زایی آمریکا سبب رشد طلا و جبران رکوردهای معکوس روزهای گذشته شد تا جائیکه هفته ای افزایشی با رشد 4 دلاری اونس رقم خورد.

این گزارش که گویای 214 هزار فرصت شغلی طی ماه گذشته می باشد پایین تر از سطح پیش بینی هاست که این امر نشان می دهد فدرال رزرو در شرایط کنونی عجله ای برای افزایش نرخ بهره ندارد.

گفتنی است، با وجود رشد طلا در آخرین روز کاری هفته و جبران ناکامی های اونس در روزهای گذشته و اعتقاد برخی از کارشناسان به تداوم آن، گروهی از تحلیلگران اقتصادی آن را تنها فرصت مناسب برای فروش می دانند و معتقد هستند طلا همچنان زیر فشار تقویت دلار و احیای اقتصاد آمریکاست و توانایی قد علم کردن را ندارد.

منبع : سایت طلا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی