وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۳:۴۷

فهرست کاربری

کد خبر : 657
تاریخ انتشار : 19 آبان 1393 - 20:02

ادامه روند نزولی قیمت طلا و نقره

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از رویترز، تحلیلگران اقتصادی در این نظرسنجی اعلام کردند که قیمت جهانی طلا تا پایان امسال به کمتر از 1000 دلار در هر اونس خواهد رسید که این مساله از سال 2009 میلادی تاکنون بی سابقه خواهد بود.

بر اساس این گزارش علی رغم افزایش 3 درصدی قیمت طلا در روز جمعه پس از انتشار گزارش وزارت کار آمریکا تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که با بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا و افزایش شاخص سهام و ارزش دلار قیمت طلا تا پایان امسال با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد و به کمتر از 1000 دلار خواهد رسید.

نیمی از 27 کارشناس ارشد اقتصادی که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند پیش بینی کردند که قیمت طلا تا پایان امسال به کمتر از 1100 دلار خواهد رسید. بخش مهمی از این کارشناسان نیز پیش بینی کردند قیمت طلا تا پایان امسال به کمتر از 1000 دلار خواهد رسید.

تنها دو کارشناس اقتصادی پیش بینی کردند قیمت طلا تا پایان امسال به 1200 دلار خواهد رسید. اکثر کارشناسان اقتصادی همچنین اعلام کردند که قیمت نقره تا پایان امسال نیز 10 درصد دیگر کاهش خواهد یافت و به کمتر از 14 دلار در هر اونس خواهد رسید.

جان میر تحلیلگر ارشد موسسه اس پی آنجل در این باره تاکید کرد : تقویت ارزش دلار می تواند تاثیر مهمی بر نوسانات قیمت طلا داشته باشد. افزایش تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی به تنهایی مانعی برای کاهش بیشتر قیمت طلا نخواهد بود.

منبع : رویترز

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی