وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۸

فهرست کاربری

کد خبر : 662
تاریخ انتشار : 19 آبان 1393 - 20:46

مقاومت سکه در برابر کاهش قیمت

 

سکه

به گزارش سایت بانک تو ، در روز گذشته همسو با افزایش طلای جهانی بهای سکه نیز افزایش یافت که این واکنش با توجه به رشد 37 دلاری اونس، تنها به رشد 4 هزار تومانی سکه ختم شد.

بازار سکه که چشم به مذاکرات هسته ای دوخته، در هفته گذشته شاهد مقاومت سکه در برابر کاهش قیمت با وجود دستیابی اونس به پایین ترین سطح در 4 سال و نیم اخیر بود. به همین دلیل علی رغم رشد بیش از 37 دلاری اونس در روز گذشته، رشد محدود سکه ها در بازار رقم خورد.

براساس این گزارش، سکه در روز شنبه ی گذشته در برابر سقوط اونس افت شدیدی را تجربه کرد. البته بازار سکه طبق رسم هر ساله از هفتم محرم به مدت یک هفته تعطیل است و این تغییرات مربوط به بازار غیر رسمی سکه است.

بازار سکه که علاوه بر بهای جهانی طلا از قیمت دلار در بازار آزاد نیز اثر می پذیرد با رشد این ارز در روز شنبه تاحدودی از ریزش بیشتر سکه ها جلوگیری کرد اما با این وجود ارزش سکه بهار آزادی بیش از 10 هزار تومان افت را تجربه کرد و به 914 هزار تومان رسید، بهایی که از 25 بهمن ماه گذشته برای سکه بی سابقه بود.
البته سایر سکه ها اثر کمتری از طلای جهانی پذیرفتند و نیم سکه تنها 2 هزار تومان افت داشت.

در غروب روز شنبه ارزش هر نیم و ربع سکه به 462 و 252 هزار تومان و سکه 1 گرمی به 168 هزار تومان رسید.
در روز یکشنبه بهای سکه در کانال 910 هزار تومان باقی ماند و تحت تأثیر افزایش اندک دلار داخل، 1 هزار تومان رشد یافت که با وجود افت قابل توجه سکه تغییری در حجم معاملات و تقاضا ایجاد نشد.

گزارش سایت بانک تو می افزاید،بعد از تعطیلی روزهای دوشنبه و سه شنبه، سکه در روز چهارشنبه با دوام افت طلای جهانی به کمترین حد در 9 ماه گذشته دست یافت. اختلاف نرخ خرید و فروش این سکه نیز افزایش و به بیش از 10 هزار تومان رسید.


هر نیم و ربع سکه نیز در روز چهارشنبه با بهای 456 و 246 هزار تومان و سکه 1 گرمی با نرخ 166 هزار تومان به فروش رسیدند.
اما برخی از فروشندگان در این روز با امید به بازگشت طلای جهانی بر مدار افزایشی از معاملات خودداری کردند.

روز پنج شنبه ارزش سکه بهار آزادی 1 هزار تومان افزایش یافت و این در حالی است که سایر سکه ها افت 1 هزار تومانی را تجربه کردند. ارزش سکه ی بهار آزادی در این روز بر 903 هزار تومان قرار گرفت.
اما هر نیم سکه و ربع در روز پنج شنبه با افت به نرخ 455 و 245 هزار تومان و سکه 1 گرمی به بهای 165 هزار تومان دست یافتند.

گفتنی است، بازار سکه در هفته گذشته با وجود کاهش تقاضا و تغییرات اندک دلار در برابر کاهش قیمتها با توجه به روند اونس مقاومت کرد و موقعیت خود را بر بالای مرز 900 هزار تومان همچنان محفوظ داشت. البته در روز چهارشنبه برای ساعاتی به زیر این مرز رفت اما در غروب این روز مجدداٌ بر بالای مرز 900 هزار تومان قرار گرفت.

حال با توجه به پیش بینی های کاهشی برای طلای جهانی در روزهای آینده و جو روانی مثبت از مذاکرات هسته ای ایران با اظهار امیدواری عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای، باید شاهد شکسته شدن مقاومت سکه و ریزش آن در روزهای آتی بود.

منبع : سایت طلا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی