وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲

فهرست کاربری

کد خبر : 67
تاریخ انتشار : 30 شهریور 1393 - 18:59

علائم کاهش ارزش سکه در بازار

 

سکه

به گزارش سایت بانک تو، بازار سکه در حالی روز گذشته را به پایان رساند که همزمانی تضعیف اونس با سیر کاهشی دلار این بازار را مجبور به عقب نشینی بیش از 10 هزار تومانی سکه بهار آزادی کرد.

البته بازار سکه در یک هفته گذشته نیز در زیر چتر بازار ارز و طلای جهانی نوساناتی را تجربه کرد که برآیند آن رشد اندک سکه بهار آزادی بود و این در حالی است که سطح تقاضا قدری افزایش یافت.

بنابراین گزارش، در روز شنبه ی گذشته بازار سکه با افت طلای جهانی و سقوط اونس به کانال 1220 دلاری همراهی کرد و حتی افزایش جزئی دلار نیز نتوانست پوششی بر افت قیمتها در بازار سکه باشد و بهای سکه بهار آزادی به کانال 920 هزار تومان وارد شد.

بازار سکه در روز یکشنبه با وجود تعطیلی بازارهای جهانی طلا در شوک قیمتی اونس و افت دلار داخل کاهش یافت و در کانال 920 هزار تومانی بازهم پایین تر رفت و بر بهای 924 هزار و 800 تومان قرار گرفت و این در حالی است که از اواخر بهمن ماه سال گذشته این سکه ی با ارزش این کانال قیمتی را تجربه نکرده بود.

در روز یکشنبه بین فروشندگان در مورد نرخ سکه توافقی وجود نداشت و برخی از فعالان از ترس افت بیشتر قیمتها معامله ای را انجام نمی دادند.
در غروب روز یکشنبه نیم سکه و ربع بر قیمت 465 و 260 هزار تومان و سکه 1 گرمی بر بهای 168 هزار تومان آرام گرفتند.

در روز دوشنبه افزایش همزمان بهای اونس در بازارهای جهانی و نرخ دلار در بازار داخل موجب تقویت سکه های طلایی و رشد 6 هزار تومانی سکه طرح امامی شد و این در حالی است که اکثر فعالان این بازار منتظر تداوم افزایش قیمتها بودند.

گزارش سایت طلا حاکیست، فراز و فرود قیمتی دلار در روز سه شنبه و ثبت بهای 3190 تومان که نسبت به روز گذشته 9 تومان کاهش داشت در کنار رشد نسبی اونس جهانی واکنشهای متفاوتی را در بازار سکه ایجاد کرد، بطوریکه سکه طرح امای و سکه 1 گرمی بدون تغییر و سایر سکه افزایش قیمت را تجربه کردند.
در پایان معاملات روز سه شنبه ارزش هر قطعه سکه بهار آزادی و سکه گرمی بر 930 هزار و 500 تومان و 170 هزار تومان و هر ربع و نیم سکه بر قیمت 265 و 470 هزار تومان قرار گرفتند.

در روز چهارشنبه عبور دلار از سطح 3200 تومان و کسب بهای 3213 تومان همزمان با رشد اندک اونس جهانی سبب شد تا بازار سکه افزایش قیمت ها را تجربه کند و 7300 تومان به بهای سکه بهار آزادی بیافزاید.

اما در روز پنج شنبه بازار سکه تحت تأثیر ریزش طلای جهانی 10 هزار و 800 تومان از سکه طرح امامی کاست که افت نسبی دلار داخل نیز در این امر بی تأثیر نبود.

گفتنی است، بازار سکه که نوسان های دلار و طلای جهانی را دستمایه روند حرکتی خود قرار می دهد با توجه به ریزش های متوالی اونس و معکوس شدن روند دلار و احتمال کاهش بیشتر آن می تواند سیگنالی مبنی بر تضعیف سمت تقاضا و در نتیجه ریزش ارزش سکه های طلایی را به همراه داشته باشد.

منبع : سایت طلا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی