وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۰

فهرست کاربری

کد خبر : 699
تاریخ انتشار : 21 آبان 1393 - 19:29

اعلام مصوبه جدید برای رونق صادرات طلای کشور

 

طلا

 به گزارش سایت بانک تو محمدرضا پورابراهیمی در مورد مصوبات جلسه شب گذشته شورای پول و اعتبار، گفت: یکی از مصوبات برای تسهیل صادرات صنعت طلای کشور بود مبنی بر اینکه واردکنندگان شمش طلا بدون آنکه نیازی به این باشد که ارز معادل طلای وارد شده را ضمانت دهند و یا معادل آن را طلا بیاورند، به صدور آن اقدام کنند.

عضو ناظر شورای پول و اعتبار با اشاره به اینکه مصوبه دیشب شورا برای رونق بخشی به صنعت طلا و صادرات آن بوده است، افزود: پیش از این صادرات طلا منوط به این بود که صادرکننده ارز حاصل را به بانک مرکزی بفروشد و یا تعهد دهد معادل آن را شمش طلا وارد کند.

وی گفت: با توجه به اینکه صنعت طلا مشتریان خاص خود را دارد و ضمانت آن کار سختی است بنابراین این مصوبه برای رونق بخشی به تولید صنعت طلا در کشور بوده و بنابراین دیگر نیازی به اینکه معادل واردات شمش طلا ارز ضمانت بدهند و یا معادل آن را طلا بیاورند نیست.

پورابراهیمی افزود: بر این اساس یکسال برای واردکننده شمش طلا به منظور ساخت و تولید تا صادرات طلای ساخته شده مهلت در نظر گرفته شده است.

وی مصوبه مذکور را باعث رونق کسب و کار صنعت طلا و رفع محدودیت ها و موانع فعالیت در این صنعت دانست و گفت: یکی از مزیت های اقتصادی این مصوبه شفاف سازی فعالیت در صنعت طلا و صادارت و واردات آن است.

پورابراهیمی همچنین شفاف سازی اخذ مالیات بر ارزش افزوده و تعرفه واردات طلا را از دیگر مزیت ها عنوان کرد و گفت: مباحث دیگری هم در جلسه دیشب شورای پول و اعتبار مطرح شد که به کمیسیون های شورا ارجاع داده خواهد شد.

عضو ناظر شورای پول و اعتبار گفت: همچنین در این جلسه عملکرد یک صندوق و یک بانک هم مطرح شد و قرار است در جلسه آینده گزارش آن نهایی شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در مورد بررسی موضوع اخذ کارمزد از دارندگان پایانه های فروشگاهی در جلسه شورای پول و اعتبار گفت: در جلسه دیشب در این زمینه بحث نشد؛ اما گزارش آن توسط بانک مرکزی نهایی شده و قرار است اولین دستور کار جلسه آتی شورا به موضوع اخذ کارمزد از دارندگان کارت خوان ها اختصاص یابد و این موضوع تعیین تکلیف شود.

منبع : سایت طلا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی