وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۶

فهرست کاربری

کد خبر : 713
تاریخ انتشار : 22 آبان 1393 - 19:05

تحلیل سی ان بی سی در مورد روند کاهشی قیمت طلا

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از سی ان بی سی، تحلیلگران اقتصادی اعلام کردند که عواملی که طی سال های گذشته موجب افزایش چشمگیر قیمت طلا اکنون تا حد زیادی دیگر وجود خارجی ندارند و این مساله می تواند موجب کاهش شدید قیمت طلا در ماه های آینده شود.

بر اساس این گزارش قیمت طلا در سال های گذشته تحت تاثیر نگرانی های مربوط به رکود اقتصادی در آمریکا و افزایش نرخ تورم در اقتصاد جهانی و همچنین تنش های سیاسی بین المللی با افزایش چشمگیری روبرو شده ولی در شرایط کنونی این عوامل تا حد زیادی کمرنگ و بی اثر شده است و بنابر این دلیلی برای افزایش چشمگیر قیمت طلا وجود ندارد.

قیمت طلا نسبت به رکورد 1920 دلاری در سال 2011 میلادی بیش از 40 درصد کاهش یافته است. افزایش ارزش دلار آمریکا و احتمال افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو نیز فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد می کند.

بر اساس گزارش سایت بانک تو ، بازارهای بین المللی سهام و همچنین ارزش دلار با کاهش شدید روبرو نشده و شاخص ارزش دلار و سهام در بالاترین سطح خود در سال های اخیر قرار دارد.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی سی ان بی سی احتمال کاهش شدید قیمت طلا به کمتر از 800 دلار در هر اونس با توجه به تحولات اخیر اقتصاد جهانی وجود دارد.

منبع : سی ان بی سی

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی