وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۴:۱۱

فهرست کاربری

کد خبر : 775
تاریخ انتشار : 26 آبان 1393 - 18:45

اکتشافات معدنی بیش از هزار محدوده طلا در کشور

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو بهروز برنا امروز - دوشنبه - در جمع خبرنگاران با بیان این‌که بیش از 100 محدوده طلا در کشور شناسایی شده است که حدود 100 مورد آن در اولویت قرار دارد، گفت: اقداماتی در راستای شناسایی بیشتر مناطق طلا صورت گرفته است.

وی ادامه داد: یک طرح اکتشافی سراسری در سال 1377 صورت گرفت که در این طرح، تمام اکتشافات موضوعی نیز در دل آن قرار داشتند که به مساله‌ طلا به صورت خاص توجه شد.

پیدا شدن نشانه‌های طلا در 21 استان

برنا با بیان این‌که تاکنون 12 استان در حوزه طلا پروانه بهره‌برداری دریافت کرده‌اند، گفت: پنج استان نزدیک به رسیدن به گواهی کشف و ثبت هستند و در 21 استان دیگر نیز نشانه‌هایی از طلا پیدا شده است.

معاون سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی ذخیره قطعی طلا در کشور را 320 تن عنوان و اظهار کرد: احتمال کشف هزار تن طلا در کشور وجود دارد.

وی با بیان این‌که محورهای طلاخیز بسیاری در ایران همچون کمربندی سنندج سیرجان و ارومیه دختر وجود دارد، گفت: در ارومیه دختر ظرفیت 10 تن طلا همراه با مس پروفیلی داریم.

معاون سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی با بیان این‌که در دنیا 20 درصد از طلایی که به دست می‌آورند، ترکیب با مس پروفیلی است، افزود: در این حوزه اقدامات خوبی در ایران انجام شده است.

برنا با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه‌ اکتشاف گفت: هیچ کشوری نمی‌تواند ادعا کند که امر اکتشاف در کشورش به اتمام رسیده است و با توجه به اقداماتی که در سال‌های اخیر در حوزه اکتشاف صورت گرفته می‌توان گفت که ایران نقش خوبی را در زمینه‌ اکتشاف داشته است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر اکتشاف در مقیاس 25 هزار صورت می‌گیرد که در مقایسه با شروع کار اطلاعات 16 برابر افزایش یافته است.

معاون سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی ادامه داد: در بلوک سنگان حدود 12 هزار کیلومتر مربع کار مشترک با دسته‌های حاکمیتی به منظور اکتشاف انجام شده و تاکنون نیز ژئوفیزیک هوایی این منطقه تکمیل و 20 محدوده مشخص شده است.

منبع : سایت طلا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی