وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶

فهرست کاربری

کد خبر : 776
تاریخ انتشار : 26 آبان 1393 - 18:51

ارزش دلار مهمترین تاثیر را بر روند تحولات قیمت طلا خواهد داشت

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از پایگاه خبری بلومبرگ، قیمت طلا برای نخستین بار از سال 2000 میلادی در حال کاهش برای دومین سال متوالی است. قیمت طلا در سال 2013 میلادی با کاهش شدید 28 درصدی روبرو شد و این مساله زیان و ضرر شدیدی را به سرمایه گذاران بین المللی وارد کرده است.

بر اساس این گزارش والاس ان جی تحلیلگر ارشد موسسه جیمشا متالز تاکید کرد که گرچه به نظر می رسد افزایش تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال مانع از افت شدید قیمت طلا شده ولی به نظر من چشم انداز امیدوار کننده ای در انتظار بازار طلا نیست.

وی در ادامه تصریح کرد که ادامه روند صعودی ارزش دلار در بازارهای بین المللی می تواند قیمت طلا را بیش از پیش تحت تاثیر قرار دهد. ارزش دلار در برابر ین ژاپن امروز دوشنبه به بالاترین سطح از سال 2007 میلادی رسیده است.

متن مذاکرات نشست 28 و 29 اکتبر فدرال رزرو آمریکا قرار است روزهای آینده منتشر شود و این مساله می تواند تاثیر زیادی بر روند تحولات ارزش دلار و قیمت طلا داشته باشد.

قیمت طلا هفته گذشته برای دومین هفته متوالی با رشد 1.4 درصدی روبرو شده است. میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز به کمتر از 720 تن رسیده که این رقم پایین ترین میزان در 6 سال اخیر به شمار می رود.

منبع : بلومبرگ

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی