وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸

فهرست کاربری

کد خبر : 841
تاریخ انتشار : 29 آبان 1393 - 09:45

علت اصلی ادامه روند نزولی قیمت طلا اجرای سیاست های محرک پولی

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از پایگاه خبری بلومبرگ، قیمت طلا که روز گذشته تحت تاثیر ادامه روند صعودی خرید از سوی بانک مرکزی روسیه و افزایش مبادلات در بورس شانگهای بار دیگر وارد کانال 1200 دلاری شده بود امروز چهارشنبه تحت فشار ناشی از افزایش ارزش دلار قرار گرفته و با کاهش نسبی روبرو شده است.

بر اساس این گزارش قرار است متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا نیز امروز منتشر شود. به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی انتشار این گزارش می تواند تاثیر زیادی بر روند نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا داشته باشد.

"سان یونگ گانگ" تحلیلگر ارشد موسسه اوربرایت فیوچرز تاکید کرد که بانک های مرکزی جهان غیر از آمریکا همچنان به اجرای سیاست های انبساطی پولی ادامه می دهند و این مساله تاثیر زیادی بر افزایش ارزش دلار در برابر سایر ارزهای معتبر داشته و فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

نتایج نهایی نشست دو روزه مقام های بانک مرکزی ژاپن نیز امروز اعلام خواهد شد. ژاپن بار دیگر با رکود اقتصادی شدیدی روبرو شده است و این مساله کاهش ارزش ین در برابر دلار را به همراه داشته است.

رئیس بانک مرکزی روسیه نیز روز گذشته تاکید کرد که این کشور از ابتدای امسال تاکنون بیش از 150 تن طلا خریداری کرده است. روسیه سال گذشته نیز 77 تن طلا خریداری کرده بود. بانک مرکزی اروپا نیز ظاهرا قصد دارد بخشی از ذخایر ارزی خود را به طلا تبدیل کند.

منبع : بلوبرگ

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی