وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۰

فهرست کاربری

کد خبر : 850
تاریخ انتشار : 29 آبان 1393 - 11:33

اقدام بانک مرکزی اروپا برای خرید طلا

 

بانک مرکزی اروپا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از کیتکونیوز، پس از اظهارات اخیر ایو مرش رئیس بانک مرکزی فرانسه و عضو ارشد بانک مرکزی اروپا مبنی بر تصمیم احتمالی این بانک برای خرید طلا با هدف کمک به رشد و رونق اقتصادی منطقه یورو قیمت طلا با افزایش نسبی روبرو شد ولی تحلیلگران اقتصادی این مساله را بعید می دانند.

بر اساس این گزارش در حالی که ماریو دراگی رئیس بانک مرکزی اروپا پیش از این از آمادگی این بانک برای خریداری اوراق قرضه خبر داده است تحلیلگران معتقدند که اظهارات ایو مرش در تناقض به موضع دراگی بوده و بعید به نظر می رسد که بانک مرکزی اروپا در شرایط کنونی تصمیمی برای خرید طلا داشته باشد.

اوله هانسن تحلیلگر ارشد ساکسو بانک تاکید کرد که اظهارات ایو مرش غیر واقعی بوده و بانک مرکزی اروپا هیچ برنامه ای برای فروش ذخایر یورو و خرید طلا به منظور کمک به رشد و رونق اقتصادی و افزایش تورم نخواهد داشت.

وی افزود: خرید ذخایر طلا برای رهایی از رکود اقتصادی یک راهکار بلند مدت است ولی بانک مرکزی اروپا در شرایط کنونی به راهکارهای کوتاه مدت نیاز دارد. بنابر این خرید طلا در شرایط کنونی راهکار مناسبی نخواهد بود.

جورج گرو کارشناس اقتصادی موسسه آر بی سی کاپیتال مارکتس نیز تاکید کرد که به نظر من خرید طلا از سوی بانک مرکزی اروپا در این شرایط بعید است.

تحلیلگر ارشد ساکسو بانک تاکید کرد: خرید طلا می تواند به نفع اقتصاد روسیه باشد چرا که این کشور یک تولید کننده بزرگ طلا به شمار می رود. ولی شک دارم که بانک مرکزی اروپا در شرایطی که اعضای اتحادیه اروپا در حال اجرای تحریم های اقتصادی و مالی علیه روسیه هستند تصمیمی برای خرید طلا داشته باشد.

وی افزود: البته هنوز خیلی زود است که بخواهیم در خصوص سیاست های بانک مرکزی اروپا برای رهایی از رکود اقتصادی و کاهش نرخ تورم اظهار نظر قطعی کنیم.

گزارش سایت بانک تو حاکیست، تصمیم بانک مرکزی اروپا برای ادامه اجرای سیاست های محرک پولی تاثیر منفی زیادی بر ارزش یورو و قیمت جهانی طلا داشته است.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی ادامه روند نزولی ارزش یورو و ین در برابر دلار آمریکا می تواند موجب کاهش بیشتر قیمت طلا شود.

منبع : کیتکو نیوز

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی