وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۵:۲۹

فهرست کاربری

کد خبر : 904
تاریخ انتشار : 03 آذر 1393 - 13:39

روند صعودی قیمت طلا بدنبال افزایش تقاضا در بازار چین

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، ویکتور تیان پیریا تحلیلگر موسسه ای ان زد تصریح کرد که به نظر من سطح حمایتی قیمت طلا در شرایط کنونی 1195 دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا به افت بیشتری روبرو خواهد شد.

بر اساس این گزارش وی افزود: سطح مقاومتی قیمت طلا نیز در شرایط کنونی 1255 دلار است و اگر طلا بتواند در روزهای آینده این سطح را بشکند می توان نسبت به افزایش بیشتر قیمت آن امیدوار بود.

البته وی پیش بینی کرد که ارزش دلار آمریکا همچنان افزایش خواهد یافت و این مساله به ضرر قیمت طلا در بازارهای جهانی خواهد بود.

وی افزود: همه تحولات اقتصادی در آمریکا و سایر اقتصادهای بزرگ جهان به نفع دلار بوده و این مساله برای قیمت طلا منفی خواهد بود. افزایش تقاضای فیزیکی چین در شرایط کنونی نیز مانع از کاهش بیشتر قیمت طلا شده است.

کریس وستون تحلیلگر موسسه آی جی مارکتس نیز تاکید کرد که قیمت طلا در هفته های آینده روندی نزولی خواهد داشت چرا که سرمایه گذاران بین المللی هنوز تمایل چندانی برای فعالیت و سرمایه گذاری در بازار طلا ندارند.

وی گفت: البته در آستانه برگزاری همه پرسی ذخایر طلای سوییس ممکن است قیمت طلا در روزهای آینده با افزایش نسبی روبرو شود.
البته نظرسنجی ها نشان می دهد حمایت کافی برای رای مثبت مردم سوییس به این همه پرسی وجود ندارد. قیمت طلا می تواند در صورت رای مثبت مردم سوییس به سرعت تا 50 دلار در هر اونس بالا برود.

در صورت رای مثبت مردم سوییس در این همه پرسی بانک مرکزی این کشور باید تا 5 سال آینده 1500 تن ذخایر طلای جدید خریداری کند.

وی افزود: به نظر من سطح مقاومتی قیمت طلا اکنون 1208 دلار خواهد بود و در صورت شکسته شدن این قیمت سطح مقاومتی بعدی بیش از 1276 دلار است.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی انتشار آمارهای اقتصادی منطقه یورو و آمریکا نیز در روزهای آینده تاثیر زیادی بر روند نوسانات قیمت طلا و ارزش دلار خواهد داشت.

منبع : کیتکونیوز

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی