وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۶

فهرست کاربری

کد خبر : 942
تاریخ انتشار : 05 آذر 1393 - 14:51

افزایش ارزش دلار در برابر یورو عامل مهمی برای جلوگیری از افزایش قیمت طلا

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از بلومبرگ ، قیمت طلا در روزهای گذشته تحت تاثیر اقدام بانک مرکزی چین در کاهش نرخ بهره و اظهارات ماریو دراگی رئیس بانک مرکزی اروپا مبنی بر لزوم اجرای سیاست های انبساطی پولی بیشتر با افزایش نسبی روبرو شده و به مرز 1200 دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش قیمت طلا پس از کاهش 28 درصدی در سال 2013 میلادی که شدیدترین کاهش آن در سه دهه اخیر به شمار می رود از ابتدای امسال تاکنون تغییر چندانی نداشته است.

"ال وی جی" تحلیلگر ارشد موسسه سیندا فیوچرز تصریح کرد که ادامه اختلاف بین سیاست های پولی بانک های مرکزی بزرگ جهان تاثیر زیادی بر افزایش ارزش دلار داشته و این مساله مانع بزرگی برای تقویت قیمت طلا خواهد بود.

وی افزود: به نظر می رسد افزایش تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی در شرایط کنونی عامل مهمی برای جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت طلا بوده است. شاخص ارزش دلار در حالی به بالاترین سطح خود در 5 سال اخیر رسیده که قرار است طی امروز و فردا آمارهای جدید اقتصادی آمریکا اعلام شود.

اگر این آمارها نشانگر بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا باشد احتمالا ارزش دلار بار دیگر با افزایش روبرو شده و قیمت طلا با فشار بیشتری مواجه می شود.

منبع : بلومبرگ

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی