وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰

فهرست کاربری

کد خبر : 967
تاریخ انتشار : 08 آذر 1393 - 19:03

پیش بینی کاهش قیمت طلا در هفته آینده

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، اکثر کارشناسان اقتصادی شرکت کننده در این نظرسنجی پیش بینی کرده اند که با رای منفی مردم سوییس به همه پرسی افزایش ذخایر طلای این کشور در روز یکشنبه و با ادامه روند صعودی ارزش دلار و ادامه روند نزولی قیمت نفت در بازارهای جهانی، قیمت طلا نیز در هفته آینده با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد.

بر اساس این گزارش از 36 کارشناس ارشد اقتصادی 19 نفر در نظرسنجی این هفته کیتکو نیوز شرکت کرده اند که از این تعداد نیز 11 نفر اعلام کرده اند که قیمت طلا در روزهای آینده با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد.

5 نفر به افزایش قیمت طلا رای داده اند و 3 نفر نیز پیش بینی کردند که قیمت طلا در این مدت بدون تغییر باقی خواهد ماند.

برپایه گزارش سایت بانک تو ، هفته گذشته نیز کارشناسان اقتصادی به افزایش قیمت طلا رای داده بودند ولی قیمت این فلز زرد در هفته ای که گذشت با افت بیش از 18.60 دلاری روبرو شده است.

مهمترین عامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده برگزاری همه پرسی سوییس خواهد بود.

تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهد که احتمال رای مثبت مردم سوییس به افزایش ذخایر طلای این کشور کم است. در صورت رای مثبت بانک مرکزی سوییس باید تا 5 سال آینده 1500 تن به ذخایر طلای خود بیفزاید.

آدریان دی تحلیلگر ارشد اقتصادی در این باره گفت: مهمترین عامل تاثیرگذار بر قیمت طلا در روزهای آینده همه پرسی سوییس خواهد بود و ما هنوز به درستی نتیجه آن را نمی دانیم. اگر رای مردم سوییس مثبت باشد قیمت طلا می تواند با افزایش چشمگیری روبرو شود.

گزارش سایت بانک تو حاکیسیت، برخی کارشناسان اقتصادی نیز بر این باورند که تصمیم اخیر اوپک مبنی بر حفظ سقف تولید نفت تاثیر زیادی بر افت بیشتر قیمت انرژی و در نتیجه کاهش قیمت فلزات گرانبها از جمله طلا خواهد داشت.

برگزاری نشست هفته آینده بانک مرکزی اروپا نیز می تواند تاحد زیادی وضعیت سیاست های انبساطی پولی منطقه یورو را مشخص کند.

در صورت اجرای سیاست های محرک پولی بیشتر در اروپا ارزش یورو بار دیگر با کاهش روبرو خواهد شد و این خبر بدی برای قیمت طلا خواهد بود.

منبع : کیتکونیوز

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی