وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶

فهرست کاربری

کد خبر : 971
تاریخ انتشار : 09 آذر 1393 - 11:15

طلا طی روزهای آینده شاهد اتفاقات مهم و تاثیر گذاری خواهد بود

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، علاوه بر این دو رویداد مهم برگزاری نشست بانک مرکزی اروپا و تحولات مربوط به قیمت جهانی نفت نیز می تواند تاثیر زیادی بر روند قیمت طلا در روزهای آینده داشته باشد.

بر اساس این گزارش سرمایه گذاران بین المللی به دقت تحولات مربوط به همه پرسی سوییس را زیر نظر دارند و می خواهند ببینند آیا مردم سوییس به افزایش ذخایر طلای این کشور رای مثبت خواهند داد یا نه. در صورت رای مثبت مردم سوییس بانک مرکزی باید تا 5 سال آینده میزان ذخایر طلا را 1500 تن افزایش دهد که این رقم معادل یک سال مصرف طلای چین است.

انتشار گزارش روز جمعه وزارت کار آمریکا در خصوص وضعیت بازار کار و اشتغال نیز نشانگر اوضاع اقتصادی این کشور خواهد بود و روند نوسانات ارزش دلار را روشن خواهد کرد.

گزارش سایت بانک تو حاکیست، این گزارش تاحد زیادی می تواند بر نشست آتی فدرال رزرو آمریکا نیز موثر باشد. آخرین نشست فدرال رزرو آمریکا در سال 2014 میلادی قرار است روزهای 16 و 17 دسامبر برگزار شود.

البته بعید به نظر می رسد که فدرال رزرو در این نشست نرخ بهره را افزایش دهد ولی مذاکرات مقام های آمریکایی می تواند تا حد زیادی روند سیاست های پولی فدرال رزرو را در ماه های آینده روشن کند.

افشین نبوی تحلیلگر ارشد موسسه ام کی اس تاکید کرد که بخش زیادی از تحولات قیمت طلا در روزهای آینده بستگی به تصمیم مردم سوییس دارد. البته نظرسنجی نشان می دهد که رای مثبت مردم سوییس به این همه پرسی بعید به نظر می رسد.

نبوی نیز بر این باور است که اگر نتیجه همه پرسی سوییس منفی باشد برخی از سرمایه گذاران اقدام به فروش ذخایر طلا خواهند کرد و این مساله به ضرر قیمت این فلز زرد خواهد بود.

نشست بانک مرکزی اروپا و تصمیم گیری آن در خصوص اجرای سیاست های انبساطی پولی بیشتر نیز می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا و ارزش یورو در برابر دلار داشته باشد. نوسانات شاخص سهام آمریکا و تحولات قیمت نفت نیز از دیگر عوامل موثر بر قیمت طلا خواهد بود.

منبع : کیتکونیوز

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی