وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹

فهرست کاربری

کد خبر : 986
تاریخ انتشار : 09 آذر 1393 - 23:00

پیش بینی تحلیلگران نسبت به روند نوسانات قیمت طلا

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از پایگاه اینترنتی اف ایکس امپایر ، قیمت طلا در ماه نوامبر بین 1165 تا 1220 دلار در نوسان بوده است. به نظر می رسد هر چه به پایان سال 2014 نزدیک می شویم قیمت طلا همچنان به روند نزولی خود ادامه می دهد.

بر اساس این گزارش موسسه مالی گلدمن ساش هنوز بر این باور است که قیمت هر اونس طلا تا پایان امسال به کمتر از 1050 دلار خواهد رسید. تصمیم اخیر اوپک برای حفظ سقف تولید نفت تاثیر زیادی بر افت شدید قیمت انرژی داشته و این مساله فشار بیشتری را بر قیمت طلا وارد کرده است.

نشست بانک مرکزی اروپا در روز پنج شنبه نیز تاثیر زیادی بر روند نوسانات ارزش یورو و قیمت جهانی طلا خواهد داشت. آخرین نشست فدرال رزرو آمریکا در سال جاری نیز قرار است روزهای 16 و 17 دسامبر برگزار شود.

بعید به نظر می رسد که بحران اوکراین و سایر تنش های سیاسی بین المللی بتواند تاثیر خاصی بر قیمت طلا داشته باشد. ادامه تحریم های غرب علیه روسیه و کاهش رشد اقتصادی این کشور موجب خواهد تا مسکو طی ماه های آینده نیز ذخایر طلای خود را افزایش دهد.

گزارش سایت طلا حاکیست، موسسه سوسایت جنرال نیز ضمن کاهش پیش بینی خود نسبت به قیمت طلا اعلام کرده است که فدرال رزرو آمریکا تا اواسط سال آینده نرخ بهره را افزایش خواهد داد. این اقدام می تواند بر افزایش ارزش دلار و کاهش قیمت طلا موثر باشد.

برگزاری همه پرسی ذخایر طلای سوییس نیز که قرار است امروز یکشنبه برگزار شود مورد توجه سرمایه گذاران و فعالان بازارهای بین المللی قرار گرفته است. در صورت رای مثبت مردم سوییس در این همه پرسی بانک مرکزی این کشور باید تا 5 سال آینده 1500 تن ذخایر جدید طلا خریداری کند که این رقم معادل یک سال مصرف طلای چین است.

به گزارش سایت بانک تو رئیس بانک مرکزی سوییس نسبت به رای مثبت مردم در این همه پرسی هشدار داده است چرا که این اقدام فشار زیادی را بر نرخ برابری فرانک سوییس در برابر سایر ارزهای معتبر بین المللی وارد خواهد کرد.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی در پیش بودن سال جدید چینی و تعطیلات کریسمس ممکن است موجب افزایش نسبی تقاضای فیزیکی شود ولی این مساله به تنهایی موجب افزایش چشمگیر قیمت طلا نخواهد شد.

منبع : اف ایکس امپایر

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی