وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۳

فهرست کاربری

کد خبر : 414
تاریخ انتشار : 30 مهر 1393 - 20:28

رتبه اول بانک کارآفرین در بورس از نظر کیفیت افشای اطلاعات مالی

 

بانک کارآفرین

به گزارش سایت بانک تو ،  براساس آخرین گزارش اعلام شده از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار برای دوره 12 ماهه منتهی به 31 شهریور 93 ، بانک کارآفرین توانست از میان 290 شرکت فعال در بورس از نظر معیار به موقع بودن زمان افشای اطلاعات و قابل اتکا بودن، با یک پله صعود نسبت به دوره قبل رتبه سوم را به خود اختصاص دهد.


همچنین این گزارش می افزاید؛ بانک کار‌آفرین در میان سایر بانک های فعال در بورس، بازهم توانست با حفظ جایگاه خود در اطلاعات 12 ماهه منتهی به 31 خرداد 93،در این دوره نیز رتبه اول را به دست آورد.


 براساس این گزارش، از نظر علمی رتبه‌بندی شرکت‌ها از بعد کیفیت افشا و اطلاع رسانی مناسب ارتباط خاصی با موضوعاتی همچون اندازه شرکت و نوع صنعت دارد، به‌طوری‌که هرچه این دو متغیر روند مثبتی را تجربه کنند انتظار می‌رود رتبه افشای شرکت‌ها افزایش یابد.

در این بین افزایش اعتبار شرکت‌هایی که با رتبه شفافیت بالایی مواجهند و در عین حال از کیفیت و سرعت اطلاع رسانی بالایی برخوردار هستند می‌تواند در توسعه رقابت شرکت‌ها موثر واقع شود.
گفتنی است؛ رتبه‌بندی شرکت‌ها که می‌تواند قدرت رقابتی آنها را معرفی کند اعتبار شرکت‌ها را افزایش داده است. این در حالی است که بورس‌های معتبر جهانی نیز از این روش استفاده مهمی می‌برند. کارشناسان حسابداری می‌گویند افشا در حسابداری تقریبا تمام فرآیند گزارشگری را در بر می‌گیرد و موارد بااهمیت و رویدادهای مالی و تجاری شرکت را مشخص می‌سازد، به همین دلیل افشای به موقع اطلاعات از آن جهت که فرصت مقایسه وضعیت‌های مختلف شرکت‌ها را ایجاد می‌کند برای سهامداران نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

منبع : بانک کارآفرین

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی