وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۳:۴۸

فهرست کاربری

کد خبر : 108
تاریخ انتشار : 01 مهر 1393 - 19:32

افزایش 20 درصدی منابع بانک مسکن

 

بانک مسکن

 به گزارش بانک تو ، وی با اشاره به اینکه بانک مسکن در حال حاضر دارای 1241 شعبه و 19 باجه در سراسر کشور می باشد گفت: سهم بانک از سپرده های بانکی کشور 7درصد و به لحاظ تسهیلات در رتبه نخست می باشد.


بت شکن مانده سپرده های بانک مسکن در پایان سال گذشته را 300 هزار میلیارد ریال عنوان کرد که نسبت به سال 91 معادل 20درصد رشد داشته است. همچنین مانده تسهیلات خالص اعطایی نیز 821 هزار میلیارد ریال برشمرد که نسبت به پایان سال 92 معادل 14درصد رشد داشته است.
وی گفت: 40درصد منابع بانک تعهدی است و 60 درصد از سایر سپرده ها مثل بانک های تجاری است که به حساب های بلندمدت مربوط می باشد. همچنین طی سال 92 تسهیلاتی بالغ بر 270هزار فقره به مبلغ 83 هزار میلیارد ریال پرداخت شده است . فروش اقساطی تعداد385 هزار سهم الشرکه با مبلغی بالغ بر 87 هزار میلیارد ریال نیز انجام شده است.


بت شکن نسبت تشکیل دهنده مطالبات غیرجاری بانک در پایان سال گذشته را شامل 48درصد بخش ارزی،30درصد ریالی و 22 درصد مسکن مهر عنوان کرد.
مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به فعالیت های بانک مسکن در بخش بانکداری الکترونیک گفت: درحال حاضر 10 میلیون مشتری از خدمات الکترونیک بانک مسکن استفاده می کنند و تعداد حساب های الکترونیک بانک مسکن بالغ بر 14میلیون فقره می باشد. ضمن اینکه بانک مسکن تعداد6میلیون و 670 هزار کارت تسهیلات برای مشتریان صادر کرده است.


وی نقش اجتماعی بانک مسکن را در حوزه مسکن مهر برشمرد که در این خصوص به دولت در اجرای سیاست های حاکمیتی دربخش مسکن کمک می کند. بانک مسکن تا پایان سال92 بالغ بر 477 هزار میلیارد ریال قرارداد تسهیلات با متقاضیان منعقد کرده است . تعداد 1045000واحد مسکن مهر به مبلغ نزدیک به 200 هزار میلیارد ریال در قالب عقد فروش اقساطی تقسیط شده است . تسهیلات پرداختی در سال گذشته بالغ بر 52 هزار میلیارد ریال بوده است .


مدیرعامل بانک مسکن درخصوص تامین اعتبار مالی مسکن مهر گفت: با درایت دکتر سیف رییس کل بانک مرکزی و نیز شورای پول و اعتبار ، خط اعتباری 20ساله در نظر گرفته شد هرچند طی سال های 89 تا 91 مبلغی از اعتبار دریافتی به بانک مرکزی پرداخت شده است که امیدواریم به بانک مسکن عودت داده شود. در مجموع اضافه برداشت های بانک به مبلغ 450 هزار میلیارد ریال با تبدیل به خطوط اعتباری بلند مدت تعیین تکلیف شد.


بت شکن در ادامه درخصوص شفافیت و انضباط مالی در انجام فعالیت ها سخنانی بیان کرد و افشای تسهیلات کلان غیرجاری ، شفاف سازی مطالبات غیرجاری بانک، شفاف سازی سرمایه گذاری خارجی از موارد شفافیت مالی عنوان کرد و اصلاح فعالیت های بین الملل بانک، تدوین سیاست های اعتباری بانک متناسب با منابع و امکانات، اصلاح حدود اختیارات ارکان اعتباری متناسب با ظرفیت ها، تدوین مدل اعتبار سنجی کامل مشتری، تقویت نظارت بر مصرف تسهیلات، تقویت حوزه حسابرسی،پیاده سازی و تقویت نظام حاکمیت شرکتی را از تدابیر پیشگیرانه در شفافیت مالی برشمرد.


وی در ادامه به بیان توفیقات و دستاورد های بانک در سال 92 پرداخت وعنوان کرد: تعیین تکلیف اضافه برداشت های بانک،افزایش سقف تسهیلات خرید و تعمیر مسکن، بازنگری و تغییر سند راهبردی و استراتژیک بانک با توجه به اقتصاد مقاومتی و سیاست های کلان دولت تدبیر و امید و سند راهبردی وزارت امور اقتصادی و دارایی و راه و شهرسازی، رشد 20درصدی منابع، پرداخت بالغ بر 285 هزار فقره تسهیلات ،فروش اقساطی 371 هزار واحد تسهیلات مسکن مهر، اصلاح ساختار شرکت های تابعه، اخذ نشان استاندارد بین المللی ارزش برند از اتحادیه اروپا ، ارتقای خدمات بانکداری الکترونیک و امکان پرداخت تسهیلات از محل حساب صندوق و حساب ممتاز از جمله این دستاوردها است.


بت شکن در ادامه بیانیه و ماموریت بانک مسکن را به عنوان یک بانک تخصصی دولتی با رویکرد توسعه ای با رعایت قواعد بانکداری تشریح کرد و با قرائت این بیانیه به برنامه های مورد نیاز بازسازی ساختاری بانک در بخش های تقویت ظرفیت های تسهیلات دهی بانک، بازسازی ساختار مالی، پیاده سازی نظام حاکمیت شرکتی، سمت دهی به برنامه های اجرایی بانک در جهت پشتیبانی از سیاست های خروج از رکود بخش مسکن،اصلاح مدل کسب و کار متناسب با انتظارات راهبردی وزارتخانه های اقتصاد و دارایی و راه و شهرسازی اشاره کرد.


وی همچنین پیشنهاد هایی درخصوص ارتقای جایگاه بانک در مجمع ارایه کرد که از مهم ترین آنها می توان به تصویب بیانیه ماموریت و چهارچوب برنامه بازسازی ساختار بانک، افزایش سرمایه بانک تا 100 هزار میلیارد ریال ،ایفای تعهدات باقیمانده مسکن مهر،یکسان سازی و اصلاح نرخ سود عقود مبادله ای و مدت قراردادهای اعتباری اولیه طرح مسکن مهر ،تمرکز وجوه مالی وزرات راه و شهرسازی در بانک مسکن،تسویه مطالبات بانک مسکن از دولت،افزایش فوق العاده جذب کارکنان بانک،تعیین تکلیف سرمایه گذاری های خارجی و اعطای مجوز انتشار اوراق مشارکت اشاره کرد.

منبع : سایت بانک مسکن

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی