وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۲

فهرست کاربری

کد خبر : 109
تاریخ انتشار : 01 مهر 1393 - 19:38

صورت مالی بانک مسکن تصویب شد

 

بانک مسکن

به گزارش بانک تو ، مجمع عمومی عادی سالیانه بانک مسکن که درمحل وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد ؛صورت های مالی منتهی به 29 اسفند 1392 بانک مسکن بدون بند حسابرسی به تصویب اعضای مجمع رسید.
 
 وزیر امور اقتصادی و دارایی:


بانک مسکن بانک خوب و منضبطی در سیستم بانکی است
طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی با ابراز خرسندی از اینکه گزارش های حسابرسی با صراحت و شفافیت ارایه می شود گفت:سازمان حسابرسی نقش مهمی در شفاف سازی گزارش های مالی و فعالیت سازمان ها دارد.
وی بانک مسکن را بانکی خوب و منضبط در سیستم بانکی عنوان کرد و افزود: با اجرای طرح مسکن مهر بانک مسکن با چالش هایی روبرو شده است که با رفع این چالش ها و درایت مدیران آن به جایگاه اصلی و تخصصی خود برمی گردد.


طیب نیا با اشاره به تاکید رییس جمهور درخصوص حل مشکلات مسکن مهر و تسریع در وصول اقساط مسکن مهر گفت:حل مشکلات مسکن مهر مربوط به سایر نهادها نیز می باشد و اتخاذ راهکارهای مربوطه نه تنها به بانک مسکن بلکه به وزارت راه و شهرسازی و ...نیز مرتبط می باشد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه بانک ها باید برنامه راهبردی برای فعالیت خود داشته باشند تاکید کرد: داشتن برنامه راهبردی یکی از اولویت های اصلی بانک هاست و در راس آن افزایش شفافیت در فعالیت ها،یکپارچه سازی سیستم ها، انضباط مالی و افزایش تولید کشور است. مادامی که بانک ها از عملیات اصلی خود سوداور نشوند نباید انتظار داشت از بنگاه داری خارج شوند و یا در عملیات خود پایداری داشته باشند.


از این رو مجموعه ای از تصمیم ها که بتوانند عملیات اصلی بانکداری را سودآور کنند برای بانک ها در نظر گرفته شده است. باید به سمتی حرکت کنیم که بانک ها کار اصلی و واقعی بانکداری را به شکل تخصصی و حرفه ای انجام دهند این خواسته عمومی جامعه،دولت و مقام معظم رهبری است.
وی افزود: بانک مسکن این برنامه راهبردی را به صورت مطلوب دنبال کرده است تا از تمام توان و ظرفیت برای تقویت تولید کشور به خصوص در بخش مسکن استفاده کند از این رو تشکر خود و وزیر راه و شهرسازی را از هیات مدیره و کارکنان بانک مسکن اعلام می کنیم.

رییس کل بانک مرکزی:
بانک مسکن به عنوان الگو در سیستم بانکی در پیاده سازی حاکمیت شرکتی است
ولی اله سیف رییس کل بانک مرکزی نیز به عنوان سخنران بعدی مجمع عمومی سالیانه بانک مسکن، از بانک مسکن به عنوان الگو در سیستم بانکی در پیاده سازی سیستم حاکمیت شرکتی نام برد.
وی گفت: مدیران بانک مسکن با درایت کامل توانستند این سیستم را به منظور ایجاد سلامت اداری و استانداردسازی در فعالیتها به خوبی به اجرا درآورند و از این نظر سایر بانک ها می توانند از بانک مسکن الگوبرداری کنند.


سیف در ادامه با اشاره به روند فعالیتهای بانک مسکن ابراز امیدواری کرد: این مسیر مثبت برای اصلاح شرایط بانک مسکن استمرار پیدا کند.
وی وجود رقابت نادرست در سیستم بانکی را باعث کاهش حاشیه سود بانک ها عنوان کرد و اظهار داشت: با تدابیر در نظر گرفته شده این رقابت ناسالم برای افزایش نرخ سود سپرده ها که باعث افزایش قیمت تمام شده پول می شد از بین رفت.

وزیر راه و شهرسازی :
فعالیت های بانک مسکن قابل تقدیر است
همچنین در این نشست آخوندی، وزیر راه و شهرسازی طی سخنانی با تقدیر از بانک مسکن در برگزاری مجمع گفت:فعالیت بانک مسکن در کنار عمل به تعهدات دولت به خصوص در بخش مسکن مهر قابل تقدیر است.
وی ابراز امیدواری کرد با تایید بیانیه ماموریت، بانک مسکن بتواند به ماموریت اساسی خود طبق اساسنامه که فعالیت تخصصی در بخش مسکن است بپردازد و از این طریق به مردم و کارکنان بانک مسکن بازگشت بانک به عملیات قانونی خود را به صورت شفاف اعلام می کنیم.

پورمحمدی:
بانک مسکن بهترین نیروی انسانی در سیستم بانکی رادارد
پورمحمدی نیز طی سخنانی بانک مسکن را بانکی با نزاکت عنوان کرد که دارای تقریبا 13 هزار نفر پرسنل که از بهترین نیروی انسانی در سیستم بانکی هستند می باشد.
وی گفت: با وجود اینکه فشار فعالیت ها در بخش مسکن و درکنار آن مسکن مهر بر دوش همین نیروی انسانی بانک مسکن است، ولی این بانک رویکرد منضبطی در این خصوص دارد که قابل تقدیر است.
پورمحمدی افزود:یک سوم مسکن بعد از انقلاب با حمایت بانک مسکن شکل گرفت که از این طریق بانک مسکن کمک شایسته ای به توسعه کشور کرده است.
وی یادآور شد: مدیریت 10میلیون مشتری، صدور 6 میلیون کارت تسهیلات و داشتن مطالبات زیر 2 درصد کار بسیار عظیمی است که بانک مسکن از عهده آن برآمده است.

منبع : سایت بانک مسکن

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی