وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۱

فهرست کاربری

کد خبر : 818
تاریخ انتشار : 27 آبان 1393 - 21:23

تسهیلات واحدهای مسکن مهر

 

بانک مسکن

به گزارش سایت بانک تو ، عباسعلی شفیعی به مهر افزود: از ابتدای آغاز طرح مسکن مهر تا پایان مهرماه امسال، مبلغ 21 هزار و 616 میلیارد ریال برای احداث 106 هزار و 473 واحد در سطح استان در قالب ساخت واحدهای مسکن به متقاضیان معرفی شده از سوی مراجع ذیصلاح پرداخت شده که 86 هزار و 721 واحد آن مربوط به ساخت مسکن مهر، سه هزار و 607 واحد آن مربوط به بافت فرسوده شهری و 16 هزار و 145 واحد آن مربوط به تسهیلات مقاوم سازی و بهسازی روستایی است.


شفیعی عنوان کرد: متاسفانه یکی از مواردی که از سوی دریافت کنندگان تسهیلات مسکن مهر نادیده گرفته شده، تسریع در تکمیل عملیات ساختمانی واحدهای مسکونی و متعاقب آن فروش اقساطی کردن تسهیلات دریافتی است که این امر در نهایت باعث تحمیل زیان و جریمه های مالی احتمالی به این افراد می شود.


مدیر شعب بانک مسکن استان خوزستان افزود: با توجه به اینکه مجموع مدت دوران مشارکت مدنی و فروش اقساطی، 20 سال تعیین شده است، تسریع در تکمیل واحدها و واگذاری آنها به افراد واجد شرایط منجر به کوتاه تر شدن مدت دوران مشارکت مدنی و به تبع آن افزایش دوران بازپرداخت اقساط می شود که این امر ارتباط مستقیمی با کاهش مبلغ اقساط پرداختی توسط متقاضیان دارد.

از طرفی این مهم باعث می شود که اقساط توسط گیرندگان واحدها به سهولت انجام شده و فشاری از نظر مالی به شخص وارد نشود. بنابراین در صورتیکه گیرندگان تسهیلات هرچه سریعتر نسبت به فروش اقساطی تسهیلات و اخذ دفترچه اقساط اقدام کنند؛ سود دوران مشارکت کمتری را پرداخت خواهند کرد.

همچنین مشمول جرایم احتمالی ناشی از دیر کرد در دوره مشارکت و یا عدم مراجعه به بانک جهت تقسیط تسهیلات نمی شوند.
شفیعی گفت: تاکنون تنها 44 هزار و677 واحد مسکونی مسکن مهر در استان خوزستان اقدام به فروش اقساطی تسهیلات دریافتی خود کرده اند که انتظار ما فراتر از این تعداد است به همین دلیل تقاضا داریم افرادی که تاکنون تسهیلات خود را دریافت کرده اند در اسرع وقت به شعب محل دریافت تسهیلات مراجعه و نسبت به فروش اقساطی کردن تسهیلات خود اقدام کنند.


وی ادامه داد: علاوه بر این در صورتیکه افراد نسبت به اقساطی کردن تسهیلات دریافتی خود اقدام و اقساط خود را به موقع پرداخت کنند، بانک مسکن از محل این اقساط می تواند نسبت به تامین مالی واحدهای نیمه تمام و یا واحدهایی که از سوی اداره کل راه وشهرسازی به این مدیریت معرفی می شوند، اقدامات لازم را در چارچوب مقررات و ضوابط ذیربط ابلاغی انجام دهد.


شفیعی تاکید کرد: ما با صراحت می گوئیم هیچ پرونده مسکن مهری در استان خوزستان وجود ندارد که قرارداد مشارکت مدنی منعقد کرده و دارای پیشرفت فیزیکی لازم باشد ولی از لحاظ دریافت مراحل تسهیلات دچار مشکل باشد.

منبع : بانک مسکن

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی