وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۰

فهرست کاربری

کد خبر : 187
تاریخ انتشار : 08 مهر 1393 - 19:45

بانک شهر با دریافت مرحله دوم مجوز ارزی فعالیت ارزی خود را شروع کرد

 

بانک شهر

به گزارش بانک تو ؛ حسین پورزرندی مدیر عامل بانک شهر امروز در نشستی خبری که در خصوص دریافت مجوز مرحله دوم فعالیت ارزی این بانک بود بانک شهر یکی از بانکهای تخصصی است که برای مدیریت پروژه‌های شهری فعالیت می‌کند زیرا در گذشته کمتر از 1 درصد از منابع مالی بانکها به پروژه‌های شهری اختصاص داشت به همین دلیل اولویت نخست بانک شهر تامین مالی پروژه‌های شهری در چارچوب مقررات بانک مرکزی است.

وی افزود: یکی از مقررات بانک مرکزی حساب‌رسی الکترونیک است که بانک شهر موفق به افتتاح این طرح شد تا به صورت آنلاین به حسابرسی بانک دسترسی داشته باشد و مشتریان هم از امنیت سپرده‌های خود اطمینان لازم را داشته باشند.

پورزرندی در ادامه در خصوص 4 تعهد بانک گفت: اولین هدف ما منابع انسانی متخصص در بانک است که اکنون 60 ، 70 درصد از منابع انسانی در بانک شهر از افراد متخصص و کاربلد هستند تعهد بعدی ما رسیدگی به شکایات و مشکلات مشتریان بانک است که در همین راستا با خط ارتباطی 8655 توانستیم علاوه بر افزایش نظارت بر شعبات نظر و اعتماد مشتریان بیش از پیش جلب کنیم.

وی در تعهدات بعدی بانک را سیستم آی‌تی بانک عنوان کرد و افزود: هدف ما مدیریت بر پول خورد است در همین راستا کارت شهروندی را طراحی کردیم و قرار دادهای لازم را برای کیف پول الکترونیکی را بستیم و مجوزهای لازم را هم از بانک مرکزی دریافت کردیم و در حال حاضر تمامی شعب بانک شهر کارتهای شهروندی را صادر می‌کنند.

هدف ما وسعت شعب الکترونیکی به جای شعب فیزیکی است

پور زرندی در ادامه در خصوص فعالیت‌های الکترونیکی بانک گفت: در حال حاضر  دو کیوسک التکرونیکی در خیابانهای محمودیه و بیهقی راه‌اندازی شده و در آینده در هفت میدان بزرگ شهر و دو شهر بزرگ کیوسک‌های جدیدی افتتاح خواهیم کرد و علاوه بر آن در تدوین قرار داد با شهرداری هستیم تا کیوسک‌های روزنامه فروشی به صورت پیشرفته تر و در کنار آن بانک الکترونیک فعالی کند.

خدمات دیگر ما که درحال تدوین شرایط لازم برای احداث آن هستیم اتوبانک که یکی از خدماتی است که مشتریان می‌توانند با خودروهای خود به کنار این کیوسک‌ها قرار بگیرند و خدمات خود را دریافت کنند.

سرمایه بانک شهر دو برابر شد

حسین پورزندی مدیر عامل بانک شهر در خصوص سرمایه بانک اظهار داشت: در حال حاضر سرمایه بانک 800 میلیارد تومان است که قصد افزایش این سرمایه تا پایان سال به 1600 میلیارد تومان را داریم که مصوبه مجمع دریافت شده و منتظردریافت مجوز از بانک مرکزی و بورس هستیم.

وی در خصوص دریافت مجوز مرحله دوم فعالیتهای ارزی گفت بانک شهر تا کنون فقط در زمینه‌های ریالی فعالیت‌داشت اما با دریافت این مجوز می‌توانند در زمینه ریالی و ارزی فعالیت‌کنند زیرا بسیاری از پروژه های شهری مانند خرید اتوبوس، واگنهای مترو، تاسیسات آتش نشانی نیاز به ال‌‌سی دارد که با این مجوز می‌توانیم نیازهای مشتریان را پاسخگو باشیم.

وی در ادامه افزود: در برنامه استراتژیک 5 ساله بانک رسیدن سرمایه تا 5 هزار میلیارد تومان را در مدت 5 سال در برنامه داریم.

وی در ادامه در خصوص بنگاه‌داری بانکها گفت: بانک شهر نه بنگاه‌دار است و نه سهام‌دار شرکت‌های بزرگ پتروشیمی و نفتی ما فقط به یکسری از شرکت‌های مورد نیاز بانک مثل سرافی و لیزینگ را دارا هستیم و علاوه بر آن هلدینگی برای نظارت بر عملکرد پروژه‌ها ایجاد کرده‌ایم و در حال حاضر 15 الی 16 شرکت‌ تحت اختیار بانک شهر می‌باشد.

پورزرندی درخصوص معوقات بانک شهر گفت: ما تنها 4 درصد از سرمایه بانک را معوق داریم که حدود 80 میلیارد تومان است که آن هم اغلب از طرف‌های خصوصی ما می‌باشد.

وی در ادامه در خصوص نحوه افزایش سرمایه بانک گفت: ما درحال برنامه ریزی برای افزایش سرمایه بانک از طریق سرمایه‌گذاری و تاکید ارزیابی دارایی‌های خود هستیم که هدف اصلی ما بروز کردن ساختار مالی بانک شهر است.

پورزرندی در پایان درخصوص منابع مالی بانک گفت: 75 درصد منابع ما مردمی و 25 درصد منابع شهرداری‌هاست که از کل منابع مالی مردم 45 درصد به متقاضیان تسهیلات داده شده و خوشبختانه منابع مالی ما حدود 30 درصد افزایش داشته است.

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی