وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۰

فهرست کاربری

کد خبر : 107
تاریخ انتشار : 01 مهر 1393 - 19:24

صورت مالی بانک توسعه صادرات تصویب شد

 

بانک توسعه صادرات

به گزارش بانک تو ، مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در این جلسه با ارایه گزارشی از عملکرد و فعالیت های این بانک در سال 92  وضعیت دارایی ها، بدهی ها و سپرده ها را تشریح کرد.
 دکتر بهمن وکیلی در تشریح وضعیت وصولی های مطالبات معوق این بانک گفت: درسال گذشته 750 میلیاردتومان از مطالبات معوق دریافت شده است و از مجموع وصولی های مطالبات غیرجاری 88 درصد از طریق تعامل با مشتریان و 12 درصد از طریق اقدامات حقوقی صورت گرفته است.


دکتر وکیلی در این جلسه از مجمع بانک درخواست کرد تا در اجرایی شدن صورتجلسه مورخ 2/4/93 شورای عالی صادرات غیرنفتی در خصوص سپرده گذاری یک میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی در بانک توسعه صادرات مربوط به به بند ص تبصره 5 قانون بودجه 83 مساعدت کنند.
سپرده گذاری ارزی دولت نزد بانک توسعه صادرات و تبدیل آن به افزایش سرمایه از محل اجزای 1 و 2 و 3 بند ط ماده 84 قانون برنامه پنجم توسعه خواسته دیگر مطروحه بود.


تمرکز کلیه حسابهای ارزی بانک با کارگزاران داخلی و خارجی، متمرکز سازی مدیریت نقدینگی بانک از طریق یکپارچه سازی تمامی سیستم های نقل و انتقال و تسویه پولی در ساتنا ، یکپارچه سازی سامانه نرم افزاری با هدف استقرار COREBANKING  تدوین برنامه پنجساله بانک توسعه صادرات و طراحی ساختار تفصیلی بانک و اصلاح نمودار سازمانی با هدف کاهش پستهای سازمانی از جمله مواردی بود که مدیرعامل از آنها بعنوان اقدامات انجام شده در سال گذشته یاد کرد.


در پایان این نشست موضوعاتی نظیر تجدید نظر در آیین نامه تعهدات کلان و ذینفع واحد و همچنین قانون عدم احتساب تفاوت ناشی از تسعیر دارایی ها بدهیهای ارزی بانک بعنوان سود تحقق یافته و عدم شمولیت مالیات به آن از سوی مدیرعامل طرح شد که وزیر اقتصادی ودارایی رهنمودها و پیشنهادهایی در این موارد ارائه کرد.


همچنین آقایان دکتر مجتبی هراتی‌نیک و دکتر حسین عیوضلو از اعضای هیات مدیره بانک به شبهاتی در خصوص میزان ارائه تسهیلات به بخش کشاورزی و شرکت های دانش بنیان پاسخ دادند.
در این نشست نماینده سازمان حسابرسی با قرائت بندهای مهم گزارش حسابرس مستقل وبازرس قانونی به مجمع عمومی صاحبان سهام بانک توسعه صادرات وضعیت صورت های مالی این بانک را برای حاضران در جلسه تشریح کرد.


در بخشی از گزارش کارشناسان این سازمان آمده است: وضعیت مالی گروه و بانک توسعه صادرات ایران در تاریخ 29 اسفند 92 و عملکرد مالی و جریان های نقدی گروه بانک را برای سال مالی متنهی به تاریخ مزبور از تمام جنبه های با اهمیت طبق استانداردهای حسابداری به نحو مطلوب نشان می دهد.
در نشست مجمع عمومی صاحبان سهام بانک توسعه صادرات نمایندگانی از وزارت خانه های امور اقتصاد و دارایی، وزارت تعاون، رفاه و امور اجتماعی ، راه مسکن و شهرسازی ، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی حضور داشتند.

منبع : سایت بانک توسعه صادرات

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی