وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۲

فهرست کاربری

کد خبر : 738
تاریخ انتشار : 24 آبان 1393 - 19:08

استقرار دبیرخانه دایمی توسط بانک توسعه صادرات

 

بانک توسعه صادرات

به گزارش سایت بانک تو ، اتحادیه امان در اکتبر سال 2009 با هدف توسعه پوشش ریسک‌های تجاری و غیرتجاری و نیز بیمه اتکایی صادرات کشورهای اسلامی فی مابین شرکت‌های بیمه اعتباری در کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی به ابتکار مؤسسه اسلامی بیمه اعتبار صادراتی و سرمایه‌گذاری (ICIEC) وابسته به بانک توسعه اسلامی تأسیس شد.


 دکتر وکیلی در این اجلاس با اشاره به همکاری نزدیک این بانک با بانک توسعه اسلامی و تشکل های مرتبط با آن تاکید کرد: اگزیم بانک ها و موسسه های اعتبار صادراتی عضو اتحادیه باید در کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی که فاقد اگزیم بانک و موسسه اعتبار صادراتی هستند فعال تر شوند.


بنابراین این گزارش، آقای دکتر وکیلی با اشاره به تولید ناخالص 9400 میلیارد دلاری کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی در سال 2012 افزود: صادرات کشورهای عضو این سازمان به 2.2 تریلیون دلار در همان سال رسیده است که تنها 743 میلیارد دلار آن بین کشورهای اسلامی صورت گرفته است و از این رقم هم فقط یک درصد آن توسط بانک ها و موسسه های اعتبارصادراتی ما تامین مالی شده است.


آقای دکتر وکیلی یادآور شد: نقش پر رنگ منابع طبیعی مانند نفت و گاز در اقتصاد کشورهای اسلامی در کنار کمرنگ بودن نقش بخش خصوصی، فقدان رقابت های ملی و بین المللی، محدودیت های پولی و کاهش ارزش پول کشورهای اسلامی مسایلی نظیر کاهش فرصت های شغلی را در این کشور ها به دنبال آورده است که حل آنها در قبال همکاری بیشتر موسسه مالی چند ملیتی نظیر بانک توسعه اسلامی، اتحادیه امان است.


مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره به پیشرو بودن این بانک در ارائه خدمت اعتبار خریدار افزود: با حمایت این بانک کالاها و خدمات ایرانی به کشورهای آسیای جنوبی، آمریکای مرکزی، آفریقا و خاورمیانه صادر شده است.
دکتر وکیلی اظهار کرد: بانک توسعه صادرات با سرمایه بیش از 1600 میلیون دلار و دارایی 523 میلیون دلاری اولین بانک ایرانی است که با صدور گواهی سپرده بین المللی وارد بازار سرمایه بین المللی شده است تا سرمایه خارجی برای توسعه پروژه های داخلی فراهم نماید.


گفتنی است بعد از مراسم اختتامیه پنجمین اجلاس اتحادیه امان که به میزبانی صندوق ضمانت صادرات ایران برگزار شده بود تور یک روزه ای به مقصد اصفهان برای حاضران در این اجلاس به میزبانی بانک توسعه صادرات با حضور مدیرعامل، دو عضو هیات مدیره و مدیران این بانک برگزار شد.

منبع : بانک توسعه صادرات

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی