وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷

فهرست کاربری

کد خبر : 880
تاریخ انتشار : 02 آذر 1393 - 11:53

اتخاذ رتبه اول به شعبه مرکزی بانک توسعه صادرات

 

بانک توسعه صادرات

 به گزارش سایت بانک تو ، ساسان حسن زاده با اعلام این مطلب افزود: مانده تسهیلات ارزی شش ماهه اول 93 نسبت به مدت مشابه در سال 92 ، 26 درصد رشد داشته است و از رقمی حدود دوهزار میلیارد ریال به دوهزار و پانصد میلیارد ریال بالغ  شده است.


وی در خصوص برنامه ها و اولویت های شعبه در تامین و تخصیص منابع اظهارداشت: جذب مشتریان قدیمی که در حال حاضر غیرفعال یا با بانک کمتر از سابق فعالیت دارند و سپس جذب مشتریان جدید با رعایت بخشنامه های ارسالی از سوی مدیریت امورشعب و بازاریابی از جمله برنامه های شعبه مرکزی است.


 حسن زاده روشهایی چون دراختیار قراردادن دستگاه های Pos به مشتریان فعال ، اخذ 5 درصد سپرده نقدی از مشتریان اعتباری با وثیقه صندوق ضمانت صادرات بابت پوشش سود و متفرعات، مدنظر قراردادن همزمان صورتهای مالی مشتریان و میانگین وزنی حساب نزد شعبه در تصمیمات کمیته اعتباری شعبه به منظور تخصیص منابع به مشتریان اعتباری و اخذ 5 تا 35درصد وثیقه نقد بابت تعهد ارائه برگ سبز با توجه به سابقه، خوش حسابی مشتریان را از جمله راهکارهای تجهیز منابع برشمرد.


رییس شعبه مرکزی بانک توسعه صادرات  یادآور شد: شعبه مرکزی در حوزه تخصیص منابع نیز از طریق مطالعه و شناسایی صنایع زود بازده و پیش بینی وضعیت بازارهای آنها توسط کارشناسان مربوطه و همچنین حمایت از صنعت توریسم و بررسی طرحهای گردشگری، به اعطای تسهیلات می پردازد.


حسن زاده به مشکلات شعبه در نحوه تعامل سایر نهادهای صادراتی نظیر اتاق بازرگانی اشاره کرد و گفت: موضوعاتی نظیر عدم هماهنگی اتاق بازرگانی با بانک در هنگام صدور اصلاحیه یا جایگزین ثبت سفارش اولیه، عدم پاسخگویی یا پاسخگویی با تاخیر گمرک در صورت وجود مغایرت در پروانه های سبزگمرکی و پرتال مربوطه و همچنین عدم دقت لازم در ورود اطلاعات توسط گمرکهای کشور و عدم ثبت سیستمی همزمان تخصیص ارز و کارمزدهای مربوطه توسط بانک مرکزی این تعامل را دچار مشکل می کند.


 حسن زاده تصریح کرد: صنایع تامین مالی شده توسط شعبه مرکزی بانک توسعه صادرات شامل صنایعی چون صنایع پارافین و مشتقات آن، صنایع پتروشیمی ، گاز ، نفت ،صنایع ریخته گری و فولاد ،صنایع کشاورزی ، صنایع معادن و فلزات ، صنایع دارویی و صنایع تبدیلی هستند.


به گفته وی، شعبه مرکزی اقدامات و برنامه هایی برای کاهش بوروکراسی اداری در روند تامین مالی دارد که مواردی چون  استفاده از ابزارهای نوین ارتباطی  جهت برقراری ارتباط سریعتر با مشتریان ، برنامه ریزی و تعیین هدف برای کارشناسان مبنی بر بررسی درخواستها و اعلام نتیجه به مشتریان در اسرع وقت و تسریع در اخذ استعلامات مربوطه جهت پرداخت تسهیلات از جمله آنهاست.

منبع : بانک توسعه صادرات

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی